Výrobky

Spí sa vám dobre?

Počas spánku sa ukladajú naše myšlienky, vedomosti do dlhodobej pamäti. Premiestňujú sa z krátkodobej pamäte do dlhodobej a vďaka spánku si teda veci pamätáme dlhšie. Okrem toho sa deje kopa iných vecí, ktoré fungujú v našom tele dokonale ako hodinky. Nič na svete nie je tak perfektne naprogramované ako naše telo, ktoré funguje nezávisle od nás. Ani si neuvedomujeme, že dýchame, keď chceme pohnúť rukou, tak ňou jednoducho pohneme a kopa iných vecí, ktoré sú tak zázračne dokonalé. Ale, aby toto všetko takto fungovala, potrebuje na svoj oddych a prácu KVALITNÝ SPÁNOK.

Popri kvalitnom spánku sa dostávame k posteli.

bed-1546001_1920

Posteľ je však nepodstatná a najväčšiu zásluhu na našom spánku majú matrace.

hotelroom-2205447_1920

Matrac je veľmi podstatným prvkom, pretože nekvalitný matrac dokáže narobiť obrovské škody. Ak na ňom spíme bez toho, aby sme si všimli varovné príznaky ako je bolesť chrbta alebo niečo podobné, môžeme si úplne vážne poškodiť chrbticu. Nenávratne. Na to si dávajte obrovský pozor. Chrbtica je životne dôležitá a dokáže narobiť všelijaké problémy.

Najlepšie matrace sú ortopedické a zložené z prírodných materiálov. Je treba dbať na to, aby sme zbytočne nedráždili svoje telo, ak máme nábeh na alergiu, preto je dôležitý výber materiálu z akého matrac je. Investovať do kvality matracu je potrebné a určite sa vám to vráti v podobe zdravej chrbtice a kvalitného spánku. Zdravie máme len jedno a je potrebné sa oň adekvátne postarať. Nikto iný to za nás nespraví, iba my samy. Dnes sa dajú nájsť cenovo výhodné alternatívy, ale dajte si pozor, aby ste neboli v konečnom dôsledku oklamaný a nemuseli i tak siahnuť po tej možnosti, ktorá sa vám na začiatku zdala príliš drahá. Tým pádom by ste za svoje zlé rozhodnutie zaplatili aj to, čo nemusíte. Antibakteriálnosť matracov je tiež kľúčová. Nechcete, aby vám tam pod poťahom žili nejaké potvorky, ktoré by sa vyžívali vo vašom spánku.

Mohlo by se vám také líbit...