Výrobky

Ochranné dvere proti požiaru

V dnešnej dobe je už takmer bežnou záležitosťou, že každá budova je vybavená bezpečnostnými dvermi proti požiaru. Takéto dvere sú nevyhnutnosťou najmä v priestoroch, kde sa nachádzajú toxické, horľavé, chemické či iné nebezpečné látky a mohlo by v prípade ich uniknutia hroziť vzniknutie požiaru. Protipožiarne dvere lmmont.sk si však môžete zabezpečiť aj do bežného rodinného domu alebo bytu.

protipožiarne dvere

Namontovaním dverí odolným voči požiaru zabezpečíte to, že váš majetok bude lepšie chránený a oheň nebude prenikať do celého domu alebo do ďalších izieb, či iných miestností. A to vďaka tomu, že takéto dvere fungujú na bezpečnostnom systéme, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby uzamkol požiar v jednej miestnosti a ten aj spolu so škodlivým dymom neprenikal cez nich ďalej. Protipožiarne dvere takto dokážu odolávať ohňu určitý čas a zabezpečia tým pádom dostatočnú časovú rezervu na opustenie priestorov, zobratie cenností a chránia pred možným zadusením i ďalším rozširovaním požiaru do príchodu hasičov alebo iných záchranných zložiek, ktoré dokážu potom situáciu dostať pod kontrolu.

vzniknutý požiar

Kvôli dnes už celkom bežnému využívaniu týchto dverí v domácnostiach a klasických domoch, sa dajú zohnať v rôznych vyhotoveniach, čo sa materiálov týka. Vyberať môžete z protipožiarnych dverí drevených, hliníkových alebo sklenených, či kombinácie viacerých materiálov. Rovnako sa dá v ponuke dverí, odolných voči ohňu, vyberať aj spomedzi ich hrúbky a základných rozmerov, ale aj ďalších vlastností, ktorými je napríklad stupeň rezistencie voči vysokým teplotám, alebo časová rezerva výdrže odolávania požiaru a zvýšenej teplote v minútach. Pokiaľ teda nechcete riskovať a chcete sa cítiť vo vašom príbytku bezpečne, určite by ste mali nad protipožiarnymi dverami popremýšľať. Keďže nikdy neviete, čo sa môže prihodiť, jednoznačne sa oplatí do takýchto dverí zainvestovať, pretože dokážu ochrániť nie len váš majetok, ale i životy vašich blízkych.

Mohlo by se vám také líbit...