Výrobky

Pozor na nekvalitné nerezové zábradlia z podradných materiálov.

Súčasťou mnohých interiérov a exteriérov budov je zábradlie, ktoré okrem svojej hlavnej bezpečnostnej funkcie dnes musí byť zároveň aj moderné a praktické. Požiadavky na štýlovosť a moderný dizajn sú dnes kladené na všetky jednotlivé prvky interiérov budov, ktoré tak tvoria jeden elegantný celok. No keďže je zábradlie počas celej svojej doby životnosti často vystavené namáhaniu hlavne jeho povrchu, musí byť vyrobené z materiálov, ktoré takéto používanie bez straty kvality zvládnu.

zábradlie

Preto je v súčasnosti najpoužívanejším materiálom, ktorý bezproblémovo zvláda všetky požiadavky, nerezová oceľ. A najväčšou výhodou tohto materiálu oproti dreveným zábradliam alebo zábradliam zo železa je minimálna a jednoduchá údržba. Nerezová oceľ si udrží rovnaké povrchové vlastnosti a vzhľad aj pod dobu 50 rokov, takže je naozaj bezkonkurenčným materiálom pri použití na konštrukciu zábradlia v interiéri ako aj v exteriéri. Výnimočnosť nerezovej ocele sa prejavuje pri jej použití vo vonkajšom prostredí, napríklad na balkónoch alebo terasách, kde prichádza neustále do styku s vlhkosťou a zmenami teploty. No mnohí si neuvedomujú, že nie každá nerezová oceľ má rovnaké vlastnosti a niektoré lacnejšie druhy môžu po čase začať aj hrdzavieť.

zábradlie

Preto si túto skutočnosť vždy overte u firmy, ktorá vám dodá zábradlie a uskutoční aj jeho montáž. Najlepším riešením je vypýtať si referencie a kontakty predošlých klientov, ktorí už majú podobné zábradlie viac rokov. Takto uvidíte na vlastné oči ako bude vaše zábradlie vyzerať po 50-10 rokoch. Navyše si takto pri preverovaní kvality už zrealizovaných prác môžete o vašej dodávateľskej firme pozisťovať aj iné skutočnosti ako dôslednosť práce, prístup ku klientom a cenu produktov. Zábradlie nerezové vám bude slúžiť niekoľko desiatok rokov, takže je to pre vás investícia, ktorú potrebujete dostatočne zvážiť.

Mohlo by se vám také líbit...