Výrobky

Úsporne s LED svetlami

Dnešná spoločnosť, alebo dnešní spotrebitelia, už používajú moderné spôsoby osvetlenia. Z veľkej časti k tomu boli prinútení po tom, ako sa z trhu stiahli všetky staré žiarovky. Prečo je to vlastne tak?

Staré žiarovky spotrebovali oveľa viac elektrickej energie a boli už z dnešného hľadiska neefektívne. Neboli šetrné pre spotrebiteľa a ani pre životné prostredie. Na trhu sme sa totiž začali stretávať so šetrnejšími alternatívami, ako napríklad s úspornými žiarovkami. Tie pre porovnanie prinášali uspokojivejšie výsledky z hľadiska úsporného žiarenia. Napriek tomu ale v súčasnosti nejde o tú najlepšiu alternatívu, akú na trhu môžete nájsť.

Žiarovka, plameň

Tým najlepším dostupným riešením sú v súčasnosti led žiarovky e14 a LED technológia žiarenia vo všeobecnosti. Čiže technológia, ktorá k žiareniu využíva diódy. Svetlo emitujúce diódy (LIGHT EMITTING DIODE).

Vďaka týmto diódam prinášajú tieto žiarovky o takmer 100 % úspornejšiu a efektívnejšiu technológiu emitovania svetla. Môžu byť v prevádzke takmer nepretržite a tým bude ich úsporný efekt na osvetlenie domácnosti (alebo podniku) ešte účinnejší. Mnohé domácnosti a podniky v súčasnosti prešli na práve tento zdroj osvetlenia a nahradili ním všetky miestnosti a kúty, ktoré potrebujú mať osvetlené ako aj miesta, kde je dôležitá dobrá viditeľnosť.

led svetlá

Z tohto dôvodu sa napríklad používajú led pásiky na osvetlenie kuchynskej linky. Ide o pásy osadené týmito svetlo emitujúcimi diódami. Ich výhodou okrem kvalitného a úsporného osvetlenia je ich tvar. Pásiky sa dajú ľahko umiestniť na ľubovoľné miesto a respektíve do priestoru, ktorý chcete mať osvetlený. Zmestia sa aj tam, kde by sa iné zdroje osvetlenia nezmestili a dokonale sa prispôsobia konkrétnym potrebám. V obľube sú RGB pásiky, čiže farebné pásy, ktoré môžu plniť takisto dekoračný efekt a je k nim dostupný diaľkový ovládač.

Mohlo by se vám také líbit...