Služby

Súlad tela a duše

Joga je jedno z najpopulárnejších cvičení na svete. Cvičia ju všetci ženy, muži, celebrity dokonca aj členovia kráľovskej rodiny. Cvičiť ju dokáže úplne každý od začiatočníka až po skúseného športovca. Existuje viacero typov jogy od relaxačných až po dynamické, preto si každý vie vybrať typ podľa vlastných preferencií a skúsenosti. Medzi najpopulárnejšie jogy patria power joga, ktorá je dynamická a viac sa zameriava na cvičenie ako na meditáciu a dýchanie. Hatha joga je v našich končinách najrozšírenejšia. Je to klasické cvičenie, ktorým sa prepája telo a duša. Ďalej sú to napríklad hot joga, kundaliní joga, vinayasa joga, bikram joga, hormonálna joga, aštanga joga…

cvičenie jogy

Joga posilňuje nie len telo, ale aj dušu. Cieľom jogy je zdokonaľovanie tela, mysle a sebaovládanie. Pri joge je veľmi dôležite dýchanie, aby ste správnym dýchaním dopravili životnú energiu tam, kde je treba. Pri cvičení jogy by malo dojsť k súladu tela a duše. V joge sa striedajú dynamické a statické cvičenia, takzvane ásany, ktoré sa striedajú s fázami uvoľnenia. Ásany môžeme charakterizovať ako základne prvky cvičenia, sú to vlastné polohy, v ktorých je potrebne sa cítiť chvíľku uvoľnené. Tieto cviky môžu byť otočné, rovnovážne, predklonové, záklonové, obrátené, úklonové.

cvičenie jogy

Okrem toho, že sa vám cvičením jogy formuje postava ma priaznivé účinky na naše zmyšlanie odstraňuje negatívne myslenie, stres. Pri cvičení sa sa vyplavujú rôzne hormóny. Cvičenie jogy a dychové cvičenia pôsobia na metabolizmus a srdcovo-cievný systém. Rozvíja sústredenosť, pomáha prekonávať závislosti a zlozvyky. Cvičenie jogy nie je teda len imidžová záležitosť, ale cvičí sa už tisícročia, ma množstvo benefitov a predovšetkým zlepšuje naše fyzické a duševné zdravie. Pre niekoho je to len telesné cvičenie pre iného je to celý životný štýl.

Mohlo by se vám také líbit...