Výrobky

Prečo sú hliníkové disky lepšie ako plechové?

Ak ste majiteľom motorového vozidla možno, že ste sa práve rozhodli zmeniť vaše disky.
Uvažujete, po ktorých siahnuť, ktoré sa vám oplatia viac a budú tie najvhodnejšie? Pri rozhodovaní môže zohrať dôležitú rolu aj typ a aktuálny stav automobilu. Pri výbere si dávate pozor na rozmer diskov.

Disky

Akú máte možnosť výberu?

Na trhu sa objavujú Plechové disky a Hliníkové disky

Ako sa medzi sebou líšia a aké sú ich výhody a nevýhody? Na to sa teraz poďme spoločne pozrieť

Plechové disky tiež sa nazývajú oceľové disponujú vyššou mierou odolnosti voči škrabancom. Ak sa aj nejaké nerovnosti alebo ryhy objavia tak si ich viete rýchlo opraviť, aj v pohodlí Vášho domova samozrejme ak na to máte potrebné náradie. Výhodou je nižšia cena oproti hliníkovým. Hliníkové disky si môžete nastriekať rôznym náterom, aby vyzerali novšie a krajšie. Stretávame sa s nimi hlavne pri starších typoch automobilov.

Hliníkové disky sa už nejakú tú dobu tešia veľkej popularite a nahrádzajú staršie plechové disky. Hliníkové Disky vlastní každý automobil novej výroby. Pri ich výbere sa môžete stretnúť pod názvom elektróny. Hliníkové disky sú poslednú dobu dosť obľúbene možno aj, preto, že sú o dosť ľahšie ako tie plechové. Ďalšou výhodou týchto diskov je dlhšia životnosť. Hliník disponuje odolnosťou voči korózii. Pri jazde mate pocit dostačujúcej kvality a vyššej miere bezpečnosti. Ich elegantný matný vzhľad už na prvý pohľad vzbudzuje veľký dojem a upúta vašu pozornosť. Vďaka povrchu, ktorý ma sa takmer vôbec nešpiní a nevyžaduje si špeciálnu pozornosť, teda, aby ste sa o nich nejako extra starali. Nanosí blata a prachu, ktoré sa môžu usadiť pod disky idú veľmi rýchlo dole.

Disky

Tiež netreba zabudnúť, že hliník, ako taký je odolnejší voči vonkajším vplyvom. To ma vplyv na to, že na disky nepôsobí korózia, čo sa o tých plechových povedať nedá. Ich nevýhodou môže byt často vyššia cena a tiež komplikovanejšia oprava. Rondell– je Nemecká spoločnosť, ktorá sa špecializuje výlučne na hliníkové disky, ktoré sú v dnešnej dobe v popredí. Disponuje vysokou kvalitou a navyše sa zameriava aj na dizajn, ktorý následne autu dodáva nový lesk. Výroba prebieha dôkladne a, každý disk je osobné otestovaný či spĺňa požadované normy kvality.

Mohlo by se vám také líbit...