Nezařazené

Pole Dancing

Je skutočne nemožné nezačať diskutovaním o pôvode pole dancing v zábavných domoch a džentlmenských kluboch začiatkom dvadsiatych rokov dvadsiateho storočia, ale táto zábava sa od týchto prvých dní značne rozrástlo. Iste, pódium tancovanie je stále obrovskou časťou zábavy pre dospelých, ale začalo sa nové hnutie, ktoré ukazuje pozitívne prínosy pre zdravie vďaka umenia pole dancing. Napriek svojim skorým začiatkom môže byť považované za kombináciu gymnastiky a tanca na vertikálnej tyči.

tanec na tyči

História
Je pravdepodobné, že pole dancing začalo v Spojených štátoch amerických počas 20. storočia. V tejto dobe je všeobecná technika, ktorú tanečníci na cestách používajú v tomto časovom období, pomocou tyči stanu ako oporu. Existuje úzky vzťah k čínskym tancoch, ale niekedy je tento vzťah nejasný, pretože čínske jednotky, ktoré pôsobili v Barnume a Bailey\’s Circus od roku 1914, nevykonávali tance na tyčiach a vystupovali v neo-erotickom prostredí.
Ako pomerne nový pohyb po celej Severnej Amerike, pole dancing je teraz považovaný za uznávanú formu cvičenia a môže byť použitý ako aerobik. Je to forma cvičenia, ktorá sa začína ponúkať v rôznych zdravotných kluboch a telocvičniach pre mužov i ženy. Uznávané školy a kvalifikácie sa rozvíjajú, keď popularizácia pole dancingu zvyšuje popularitu.

Pole dancing ako cvičenie
Pole dancing získal popularitu ako forma cvičenia, so zvýšeným vedomím o výhodách pre všeobecnú silu a kondíciu. Táto forma cvičenia spevňuje vnútro a všeobecnú silu tela tým, že používa telo ako oporu, zatiaľ čo spevňuje celé telo. Pole dancing ako cvičenie je veľmi podobné Mallakhamb, indický mužský šport bez erotického komponentu, ale neexistuje žiadny dôkaz o spojení.

tyč na tancování

Výhody
Keď človek odstráni erotickú povahu od tejto zábavy a otvára svoju myseľ mnohým výhodám, ktoré prináša, človek si rýchlo uvedomuje, že existuje veľa dôvodov na to, aby začal praktikovať túto formu už dnes. Prvá vec, ktorú ľudia robia pri pokuse o zníženie telesnej hmotnosti, je vypáliť toľko kalórií, ako je to možné, a vzhľadom na rýchle tempo tanečných aspektov tohto tanca je spaľovanie kalórií jedným z najjednoduchších cieľov dosiahnutia a udržania.

Mohlo by se vám také líbit...