Auto moto

Schudnúť a byť fit nie je také jednoduché

Ako sa teda treba pri správnom úbytku hmotnosti stravovať a do toho ešte vykonávať nejakú tú športovú aktivitu ? Asi prvou a tou najdôležitejšou radou pri chudnutí je dať si do poriadku hlavu a to, čo v nej máte. Motivácia tvorí podstatnú časť pri začiatkoch, ktoré sú neskutočne namáhavé – v tejto fáze odbúravanie tuku to takmer každá druhá osoba vzdá. Verte si a choďte si za svojim cieľom, aj keď to bude bolieť. Za ďalšiu najčastejšiu chybu patrí každodenné váženie na váhe. Prečo by sa človek mal riadiť tým, čo mu ukáže nejaké bezvýznamné číslo, ktoré sa bude po celý život aj tak meniť ? Môže to len narušiť presvedčenie o tom, že ste pre svoje telo niečo urobili ! Chudnutie a formovanie postavy je predsa cesta na dlhú trať a nemôžete to vzdať už po týždni, keď nejaká hlúpa váha ukazuje stále také isté číslo. Takže váženie odložte minimálne o mesiac.

fitnes

Čo je asi najdôležitejším prvkom už prezrádzajú mnohé zdroje informácií, len v každom je niečo iné a nie všetko na ľudí zaberá – zdravá strava v primeranom množstve a v pravidelných intervaloch počas celého dňa. Zabudnite na tabletky ! Sú predražené a zbytočne narúšajú prirodzenú rovnováhu v tele. Ľudský organizmus je zložitá vec, ktorá pre svoje správne fungovanie potrebuje živiny bohaté na minerály a ostatné životu dôležité prvky. Tráviaca sústava pracuje neustále a telo si za vybitú energiu pýta plnohodnotnú stravu.

Ako teda správne jesť ? Takže na začiatok je hlavne dobré odpustiť si mastné a vyprážané jedlá a tiež sladkosti – aj keď je to už otrepaná záležitosť, takto to jednoducho bolo, je a aj bude. Ďalej je nutné rozložiť si deň a určiť si svoj režim. Najlepšie je každý deň vstať v približne rovnakom čase a pripraviť žalúdok dúškom vlažnej vody s citrónom. Potom si pripravte jednoduché raňajky s vyššou energiou, aby ste zvládli aj prácu aj tréning, ktorý je neodbytnou súčasťou vášho plánu chudnutia. Vymeňte kávu za teplý čaj s medom – ten vie tiež rovnako povzbudiť a navyše nekazí zuby a nespôsobuje ani problémy so žalúdočnými šťavami. Potom je už na vás ako si stanovíte svoj jedálniček, nemusíte počítať každú kalóriu – nejdete predsa na výstavu ! Odporúča sa jesť päťkrát do dňa, kedy večera by nemala presiahnuť aspoň dve hodiny pred spánkom. Spánok je tiež významná vec, ktorú nemôžete obchádzať. Zdravý dospelý človek by mal každý deň spať v priemere sedem až osem hodín.

váha

Keďže nestačí len úprava stravy, musíte sa aj viac pohybovať ( aspoň štyri krát do týždňa). Vlastný tréning si rozdeľte na silový a kardio tréning, v ktorom sa rátajú aj dlhšie turistiky, či bicyklovanie. Môžete skúsiť aj ranný beh, ktorý je veľmi efektívny, pretože spaľuje tuk na všetkých partiách tela. Ak vás nebaví chodiť do posilňovne, na internete nájdete tisícky videí a návodov na cvičenie s vlastnou váhou.

Mohlo by se vám také líbit...