Nezařazené

Koberec, podlaha, či linoleum?

Každému človeku v jeho vlastnej domácnosti vyhovuje niečo iné. Niektorí si vyberú koberec, iní zase naopak radšej uprednostnia podlahy alebo siahnu po obyčajnom linoleu. Aj v tomto prípade máme na výber z množstva ponúk. Veľa obchodov predáva rôzne typy, farby, druhy kobercov a podláh. Otázne je, ktoré z týchto troch typov sú naozaj vhodné pre našu domácnosť? Ako som už spomínala, výber je čisto na nás. Avšak, čo sa týka každého jedného druhu, majú svoje výhody ale aj nevýhody.

kobereček

  1. Koberec. Ako prvý sme si spomenuli práve koberec. Keďže s ním mám skúsenosti, poznám všetky jeho pre aj proti. Čo sa týka výhod, jednoznačne je pre mňa vyhovujúci, pretože z môjho pohľadu nie je tak náročný na údržbu, zútulňuje izby a obývačku a dotvára celkový dojem z miestnosti. Existuje v rôznych farbách, materiáloch. Taktiež pomáha udržiavať teplo, čo je jedna obrovská výhoda. Samozrejme, že nič nie je ideálne a tu to platí rovnako. V prípade, keď je koberec skutočne nekvalitný, môže dôjsť k jeho zlomeniu alebo sa môže zničiť iným spôsobom. Taktiež môže byť nevýhodne jeho umiestnenie v kuchyni.
  2. Podlaha.Keďže s podlahami nemám až takú skúsenosť ako s predchádzajúcimi kobercami, nechcem ich príliš hodnotiť, ale osobne si myslím, že sa skôr hodia do domu, než do bytu a to hlave kvôli tomu, že netlmia žiaden zvuk. V prípade, že váš sused má v celom byte podlahy, hneď to zistíte, pretože budete počuť každý jeho krok. Avšak, čo sa týka vzhľadu, podlahy vyzerajú naozaj skutočne elegantne.
  3. Linoleum. V byte máme nie len koberce, ale aj linoleum. Pri prerábaní bytu sme sa rozhodli,že ho umiestnime do kuchyne a obývačky, pretože sa ľahko umýva. Taktiež je dostupné v rôznych farbách, motívoch a pri správnom výbere môže naozaj krásne oživiť vaše bývanie. Keďže v tomto prípade skutočne s linoleom skúsenosti mám, rozhodla by som sa pre neho, možno dokonca aj skôr ako pre podlahu.

koberc
Koberec, podlaha alebo linoleum – je to skutočne iba na vás, pretože každý človek má iný vkus a páči sa mu niečo iné než tomu druhému. Ja osobne skôr uprednostňujem koberec pred všetkým ostatným. A čo vy?

Mohlo by se vám také líbit...