Technika

Apple práve zmenila predĺženú záruku na telefóny iPhone, iPad a Apple Watch na mesačné predplatné.

Predĺžená záruka od giganta, Care +,  vždy pokrývala zariadenia iOS a ich digitálne hodinky celkom dva roky. Po udalosti iPhone 11 však firma ticho predstavila novú možnosť, ktorá v podstate premení Care + na plne mesačné predplatné, čo spotrebiteľom umožňuje pokračovať v platení nad bežného obdobia pokrytia a pokračovať v činnosti, pokiaľ je gigant schopný poskytovať služby svojim produktom. Túto zmenu zaznamenal 9to5Mac.
AP už ponúkol mesačné splátky pre Care +, ale to bola iba alternatíva k zaplateniu paušálnej sumy za rovnaké dvojročné pokrytie. A zdá sa, že spoločnosť túto možnosť platby vylúčia.Apple technológia..jpg
Pri novom prístupe firma používa úplne jasné znenie „platiť mesačne až do zrušenia“. Ako poznamenáva 9to5Mac, nakoniec by ste platili mesačnou možnosťou viac za štandardné pokrytie 24 mesiacov, ako keby ste sa rozhodli túto dĺžku kúpiť priamo. Nove predplatné je skutočné najlepšie pre ľudí, ktorí plánujú držať svoje gadgety niekoľko rokov.
Ak už máte zariadenie CR + na zariadení, zdá sa, že neexistuje žiadny spôsob, ako prepnúť na mesačný plán. Je to len pre nedávne nákupy; máte 60 dní zakúpenia zariadenia na pridanie CR +.
CR + zvyčajne pokrýva dva prípady náhodného poškodenia daného zariadenia za dva roky. Ak pôjdete s mesačným plánom, ste chránení pred dvoma incidentmi za každých 24 mesiacov pokrytia. Najnovšie telefóny majú tvrdšie sklo a zvýšenú odolnosť proti vode, podľa tvrdení od giganta, takže dúfame, že sa nebudete musieť obávať takýchto nešťastí.Apple logo..jpg
CR + je súčasťou divízie služieb a táto zmena modelu, ktorý neustále platí, tak ako dlho chcete, vám môže pomôcť zvýšiť zisky služieb ešte vyššie.
Neurčité pokrytie AP + nie je k dispozícii pre počítače Mac, TV alebo iné produkty, ktoré stále vyžadujú platby vopred. Firma však práve predstavila AP + pre slúchadlá AirPods a Beats vrátane Powerbeats Pro. Rozšírenia záruka stojí 29 dolárov, ale nepokrýva straty – jedno z väčších rizík, s ktorými vlastníci skutočne bezdrôtových slúchadiel čelia.

Mohlo by se vám také líbit...