Životný štýl

Športy v mužskom ponímaní

Nie je to o tom, že sa chceme zbaviť zodpovednosti a utiecť na ihrisko ako malé deti. Niekedy je však potrebné aj to, keď sa muž cíti doma ako v klietke a žena má chuť rozbiť mu hlavu najbližším nevinným kvetináčom, poberie sa buď do krčmy alebo v lepšom prípade si ide zahrať. Čím je muž starší, tým je guľatejší, to je vesmírny zákon, preto je potrebné formovať sa v každom veku. Pasívny šport, čím sa rozumie najvyššia svalová aktivita ústnej dutiny pri vypúšťaní nadávok a jemná kontrakcia zápästí pri dvíhaní pivovej fľašky, vytvára takzvaný pupok, v iných kultúrach nazývaný bandero, kotol, bachor či bampeľ). Takáto akumulácia športovej vášne sa nepovažuje za zdravú ani dôstojnú.

ragby.jpg

   Ale niekde sa predsa negatívna energia ventilovať musí. Chlapské osadenstvo sa za celé stáročia nezmenilo, hlboko v našich génoch sa skrýva tajný pud nútiaci nás byť bojovníkmi a ukázať, kto je najviac hoden titulu alfa samca. Potrebujeme cítiť silu kráľa Leonida a jeho družiny, odvahu Gladiátora a spolupatričnosť z Klubu bitkárov. V tejto dobe sa bojom najviac podobajú športy ako hokej, ragby a v niektorých lepších prípadoch i futbal. Takýmto spôsobom si dobíjame vlastnú energiu, ktorá sa v ženskom prevedení vytvára spoločným lakovaním nechtov alebo nekonečnými kávičkovými seansami. Nie je na tom nič zlé. Naozaj.

hoekj.jpg

   Podstatou mužskosti je ukázať vlastnú nadradenosť a pre túto dobu sme vynašli športy, tak sa dá predísť mnohým zbytočným stratám na životoch. A k tomu všetkému, je to naozaj zábava. Musíme bojovať proti mnohým krúteniam hlavou, ktoré sa nám dostáva od nechápavých členov ľudského pokolenia, ale to nevadí, oni tomu nikdy neporozumejú.
   Vytváranie tímov pomáha psychologicky aj pri tvorení rodinného zázemia. Takže na zapájaní sa do športov možno nájsť viac výhod než sa zdá. Drahé ženy, ak sme odbehli na ihrisko a ostali sme dlhšie (sedieť na pivku), verte, že to robíme len z čistej lásky. Pre rodinu.     

Mohlo by se vám také líbit...