Výrobky

Čo sú termostaty a podľa čoho ich vyberať?

Obdobie, kedy bolo možné ovládať domáce vykurovanie iba jednoduchým gombíkom, sú už dávno preč. Oblasť vykurovania prešla mnohými zmenami a technológie sa vyvinuli natoľko, že dnes sú uprednostňované takzvané inteligentné termostaty. V spojitosti s podlahovým vykurovaním je to ideálny a navyše veľmi moderný spôsob, ako priniesť teplo do svojej domácnosti. Časy vykurovania klasickými radiátormi sú už dávno za nami a trh ponúka ďalšie nové možnosti. Prečítajte si, čo termostat vlastne je a podľa čoho si vybrať ten správny.

termostat

Čo je to termostat?

Aby ste si mohli vybrať ten správny termostat, musíte samozrejme vedieť, čo to je. Termostaty sú elektronické zariadenia, ktorého reguláciou dosiahnete v miestnosti požadovanú teplotu. Toto zariadenie je napojené na kotol alebo iný zdroj vykurovania domácnosti a komunikuje s ním. Vďaka nemu by ste mali mať doma teplotu podľa vlastných predstáv a navyše môžete ušetriť za vykurovanie. Na trhu však dnes existujú mnohé druhy a vyznať sa v nich môže byť naozaj náročné. Tiež platí, že sa s termostatom musíte naučiť pracovať. Hlavným cieľom je zabrániť prekurovaniu domácnosti a tým optimalizovať spotrebu energií v domácnosti. Ak si nie ste istý pri výbere, poraďte sa na internetových fórach či priamo v predajni. Dobre si rozmyslite, aký termostat si kúpite. Cena nemusí byť vždy rozhodujúci faktor.

regulátor

Manuálne verzus digitálne termostaty

Ako sme už spomenuli, na trhu existuje hneď niekoľko druhov termostatov a predtým, ako si vyberiete, je potrebné spoznať medzi nimi rozdiely. Manuálne termostaty sa vyznačujú jednoduchou obsluhou. Požadovanú teplotu si môžete nastaviť manuálne. Tento druh sa využíva najmä na vykurovanie menších obytných plôch akými sú kúpeľne, chodby a podobne. Čo sa týka digitálnych termostatov, sú o niečo modernejšie a je možné ich ovládať prostredníctvom dotykového displeja. Pri tomto type je možné nastaviť rôzne programy. Napríklad, ak chcete mať v noci v spálni príjemné teplo, pomocou tohto zariadenia nastavíte úsporný režim počas dňa a tým šetríte energiu. Digitálne termostaty vyzerajú navyše v miestnosti veľmi moderne a vy si tak môžete byť istý, že štýlovo zapadne do vašej domácnosti.
Kliknite na internetovú stránku http://vykurovanie24.sk a vyberte si ten správny termostat! Zistite viac o tom, čo ponúkajú tieto zázračné elektronické zariadenia.

Mohlo by se vám také líbit...