Nezařazené

Dekorácie do domova

Pravú domácu atmosféru vo svojom príbytku docielite najmä dekoráciami a doplnkami. Obývačka by neukázala príjemne, pokiaľ by ste v nej mali len gauč a televízor. Veľa času strávime práve vyberaním vhodného koberca, osvetlenia, obrazov či kvetov. Už pri stavbe dbáme na obklady a dlažbu. Našim hlavným cieľom je, aby sme mali domov útulný a podľa vlastných predstáv. Na Slovensku nájdete okrem veľkých reťazcov ako IKEA, Tesco či Jysk aj obchody špecializované priamo len na dekorácie do domu. Čo oživí vaše izby najviac?

světla

Svietidlá Samozrejme v každej miestnosti máme na strope nainštalované lampy. Uvedomili ste si však niekedy, že výrazný vysiaci luster okamžite pritiahne pozornosť návštevy? Najmä v obývačke a spálni ale potrebujeme ešte nejaké svietidla. Veľkým hitom sú teraz rozvetvené Led žiarovky v podobe stromu. V rôznych veľkostiach ho môžete položiť na podlahu či na stôl. Obľúbené sú tiež lávové lampy, ktoré sú ozdobou každej izby.

Kvety Takmer žiadna domácnosť nefunguje bez živých kvetín. Aj keď množstvo črepníkov naukladaných na okne teraz už v móde nie je, pár výrazných kúskov oživí vašu poličku. Moderné sú orchidei, ktoré okrem bielej zoženiete napríklad aj v nádhernej kráľovskej modrej. Do domácnosti sa tiež často kupuje rodinné šťastie, čo je nízka listnatá rastlina, ktorá by mala prinášať rodinám šťastie. V moderných priestranných domoch veľmi pekne vynikne menšia palma v črepníku.

interirér

Doplnky Svoju kúpeľňu dokážete zútulniť vystavením mydlovej kytice na poličku. Takáto dekorácia má aj funkčný charakter, kedy vám rozvonia kúpeľňu a postupne mydlá môžete používať. Sošky a rôzne doplnky na oknách, poličkách či stoloch vôbec nie sú v kurze. Skôr ľudia preferujú jednoduchosť a vystavia len sviečku. Rodinné fotografie zavesené na stene tiež nie sú najlepšou voľbou. Radšej im nájdite miesto v rámčeku napríklad v chodbe.

Mohlo by se vám také líbit...