Nezařazené

Tunisko – nová alternatíva k Turecku

Aké je tajomstvo tohto javu? Podľa odborníkov sú ceny povolení nižšie ako v prípade Cypru a Turecka a programy kvality a exkurzie sú na dobrej úrovni. Experti z Asociácie turistov predpovedajú ďalší nárast počtu ľudí cestujúcich do Tuniska, a to aj napriek možnosti cestovania do Turecka.

karavana

  • Turisti sa neboja tepla:  + 40 ° C je ľahko tolerovaných kvôli vlhkosti. Pohybujú sa po strediskách nielen v lete: čoraz viac turistov tam chodí v zime: v Tunise je v tejto dobe okolo +20 ° C.
  • Ľudia chodia do Tuniska, aby si oddýchli v  prvotriednych kúpeľoch , vyjednávali v orientálnom bazári, jazdili na ťave na najväčšej púšti na svete a samozrejme majú skvelý čas relaxovať v  hoteloch pri mori. Oddych v Tunisku sa stal dobrým náhradníkom pre odpočinok : ceny tu sú lacné , služby v hoteloch sú slušné a v Sahare je dostatok piesku pre každého.
  • Ak plánujete dovolenku na pláži v Tunisku, nezabudnite, že plavecká sezóna začína od konca mája a trvá do konca októbra . Pre výlety do Sahary je lepšie vybrať si mimo sezóny – neskorú jeseň.
  • V rezortných oblastiach Tuniska je mnoho hotelov, ktoré doslova pretiahli celé pobrežie. Tí na prvej línii majú veľkú plochu, úsek pláže, záhradu a bazény. Ide zvyčajne o hotely známych medzinárodných reťazcov, ale existujú aj miestne značky, ktorých služby nie sú horšie. Najbežnejšie hotely sú kategórie 4 alebo 5 „hviezd . “ Odporúčame zvoliť si typ „all inclusive“ .
  • Pozdĺž Stredozemného mora je niekoľko letovísk, do turisti chcú ísť. Pri výbere výletov do Tuniska venujte pozornosť strediskám Sousse , Yasmine , Hammamet , Monastir a  ostrov Džerba.   Tuniskou menou je tuniský dinár .

tunis
Slávna Nabelskaya keramika  je nádherný suvenír z Tuniska . S náležitou zručnosťou môžete mať celú sadu ručne maľovaných národných vzorov. Je to lacné a ak vyjednáte, potom môžete vo všeobecnosti získať milovanú dosku pre takmer nič.

Mohlo by se vám také líbit...