Www

Ako sa nestratiť v online marketingu alebo dôležité postupy a nástroje

Marketing má dnes takisto podobu online, kam mnohé firmy, väčšie i menšie preniesli svoje pôsobisko. Internet sa totiž stáva masívnym zdrojom vyhľadávania nielen informácií a médií, ale za posledné roky prudko vzrástla tiež hľadanosť a objednávka služieb či tovaru.
Intenet je tak pre podnikateľa miestom plným potenciálnych zákazníkov, minimálne záujemcov o tematiku jeho ponúkaných služieb. Bola by tak obrovská chyba to nevyužiť, respektíve nevyužiť tento zdroj na plné obrátky s využitím niekoľkých postupov a efektívnych nástrojov.
Prvým krokom je analytika.
dva monitory na stole
Tá hrá veľmi dôležitú úlohu z hľadiska efektivity reklamy a určite nie je vhodné ju podcenovať. Predsa peniaze vložené do zle smerovanej reklamy sú strata, ktorá zamrzí a preto je lepšie už vopred vedieť ako, pre koho a kam chceme konkrétnu reklamu vytvoriť, cieliť a umiestniť.
V tomto smere spomeňme najvyužívanejší nástroj- Google Analytics, ktorý vďaka modernej technológii vecne a pomerne rýchlo požadované otázky zmapuje a poskytne efektívnu odpoveď.
Dôležitým a prakticky neodmysliteľným krokom je marketing vo vyhľadávačoch.
Internetové vyhľadávače ako Google, Seznam, Yahoo,… sú využívané vo veľkej miere a otvárajú cestu k informáciám, médiám, ale takisto e-shopom, blogom či textovým článkom s predajným potenciálom. Touto cestou sa k určitým službám alebo tovaru dostane veľký počet užívateľov, no dôležité je z toho hľadiska viditeľné, respektíve vyššie umiestnenie vašej stránky v týchto vyhľadávačoch. Vtedy prichádza na rad kompletná a kvalitná seo optimalizácia.
hezky upravený stůl
Do tretice nesmieme zabudnúť na krok s názvom remarketing.
Bežný užívateľ prejaví záujem o isté služby a navštívi určitú webovú stránku. Remarketing si pamätá jeho kroky a na základe týchto stôp užívateľovi poskytuje relevantné reklamy s odkazom na stránky, ktoré už navštívil,čiže tento typ „pripomenutia“ je skutočne logický a efektívne cielený, s čím môžu pomôcť napríklad AdWords.

Mohlo by se vám také líbit...