Cestovanie

Japonské Sapporo: neodolateľné miesto

Sapporo je piate najväčšie mesto v Japonsku a je ekonomickým centrom mesta Hokkaido. Veľa podnikov sa sústreďuje a vykonáva aktívnu hospodárska činnosť … ale dnes to o tom nie je. Hokkaido, ktorý sa nachádza v najsevernejšej časti Japonska, sa právom považuje za mekku zimných športov. Je tiež nazývaný ako "Japonský Sibír". V roku 1972 sa tu uskutočnili prvé olympijské hry v Ázii. Lyžiari po celom svete obdivujú "neprekonateľnú kvalitu snehového prášku Hokkaido". Tajomstvo mimoriadnej kvality snehu v unikátnej kombinácii miestneho terénu, poveternostné podmienky, za ktorých sa pohyb chladného vzduchu a zvláštnosti tvorby snehových oblakov.

japonsko

  • Vizitka Sapporo je zmesou prírody a mesta. V harmónii sú tu kancelárske budovy v centre mesta a obytné budovy, ako aj predmestské krajiny. Pozrite sa na mapu mesta Sapporo: okamžite viditeľná – japonská skrášľovaná príroda. Umiestnenie ulíc je podobné zariadeniam Shoji, ktoré sa často používajú v japonských interiéroch. V Sapporu dokonca rieky prúdia prísne v pravom uhle. Parky sú tiež postavené s vlastnou geometriou – sú obdĺžnikové.

 sibiř

  • Ak ste unavení z prírodných parkov, choďte do horúcich prameňov s minerálnou vodou. Je ich tisícky v Japonsku. Okolo nich sú upravené kúpele, ryokany (hotely v starom štýle), kúpeľné komplexy, vodné parky.

 

  • Sapporo je tiež centrom obchodu a logistiky v Hokkaidome.  Keď máte hlad – odporúčame Vám vychutnať najčerstvejšie sushi v tradičných palačinkách a reštauráciách "sushi na kolesách". Ďalším populárnym jedlom je ramen pšeničné rezance, ktoré sa líšia podľa chuti v závislosti od oblasti. Tam je "Sapporo Ramen", "Asahikva Ramen", "Hakodate Ramen" atď.  Mimochodom, tento rezanec bol vynájdený v Sapporo. Japonci sa riadia heslom : "Dlhé rezance – dlhý život!"

 saporro

  • Sapporo je tiež známe svojim pivom s rovnakým názvom. Je to najstaršia značka piva v krajine. Japonský ležiak  začal variť Seybey Nakagawa po stáži v Nemecku v roku 1876.

Sapporo je energetické mesto, kde si môžete vychutnať všetky druhy športov a akcií po celý rok.

Mohlo by se vám také líbit...