Www

Známa stránka je na vzostupe

Spolu s menšími komunitami ako je Pinterest, Tumblr, TikTok či tými väčšími ako LinkedIn, Yahoo! a Twitter, je tu ešte jedna, pomerne chýrna, ktorej status sa na rozdiel od tých predchádzajúcich, ktoré skôr klesajú, z roka na rok zvyšuje. Hovoríme o svetovej sieti Reddit.
Reddit je druh sociálne siete na ktorej nájdete v podstate všetko. Od najčerstvejších noviniek vo svete, cez užitočné a vedecké informácie a fakty, až po čisto zábavný či oddychový obsah – ktorý je pravdepodobne dôvodom jeho popularity. Bol založený v 2004, a už niekoľko rokov sa stabilne drží v prvej dvadsiatke, alebo teda presnejšie na 18. mieste najnavštevovanejších stránok na svete.logo stránky Reddit.png
Funguje na princípe užívateľov, ktorý zverejňujú obrázky, videá, texty, či sa pýtajú otázky a hľadajú odpovede na rôzne problémy. Takisto má svojské hodnotenie a určovanie poradia jednotlivých postov (každý môže dať hlas „hore“ alebo „dole“, algoritmus ich potom podľa toho posúva). Aby bol web prehľadnejší, delí sa na menšie oddelenia, takzvané subreddity, označujúce sa r/, z ktorých sa každý venuje viac-menej jednej určitej téme, napr. r/AskReddit, r/worldnews, r/funny, r/DIY, a iné.
Sám o sebe je dostupný len v angličtine, každá krajina si však zakladá fóra aj vo vlastnom jazyku, čiže tam nájdete niekoľko „našich“ zložiek v ktorých sú príspevky buď v slovenčine alebo češtine.surfovanie po internete.jpg

Facebook novej generácie?

Je mimoriadne obľúbený medzi mladšou generáciou, ktorá ho používa čoraz viac. Ako možno už viete, sociálne miesta ako Facebook sa časom prestávajú využívať, prípadne len vo výnimočných situáciách. Netešia sa už takej pozornosti a vážnosti ako tie novšie a modernejšie.
Ďalšou vecou je, že ponúka neobmedzené množstvo informácií, a tematiku tvorenú priamo ľuďmi. Jeho rozmanitosť  ponúka niečo  pre každého. Reddit, spôsobom akým funguje, spoločenstvom ktoré si ho chváli a celkovými možnosťami, má rozhodne veľa potenciálu a vysoké nádeje do budúcnosti.

Mohlo by se vám také líbit...