Životný štýl

Starostlivosť o mužskú pleť

Niektorí muži používajú makeupy denne. Iní, dokonca ani pod trestom smrti, nebudú mať na tvári ani len krém, pretože sa obávajú, že budú podozriví z toho, že sú homosexuáli. Podľa môjho názoru stačí ponechať strednú cestu medzi týmito prístupmi tak, aby koža vyzerala zdravo a dobre upravená . Okrem toho, v modernom svete, starostlivosť o pleť pre mužov nie je exotická, ale nevyhnutnosť.

model

  • Výhody a nevýhody mužskej pokožky

Pánska koža, na rozdiel od ženskej pokožky je užšia , pretože obsahuje viac kolagénu a elastínu, takže vrásky u mužov sa objavujú oveľa neskôr. Vďaka testosterónu je koža mužov chránená pred vonkajšími nepriaznivými faktormi . Vďaka holeniu sa pokožka očistí od mŕtvych buniek . Zdá sa, že v tejto situácii muži vo všeobecnosti nemusia používať žiadne prostriedky na starostlivosť o pleť. V skutočnosti to tak nie je. Áno, vrásky sa objavia neskôr, ale sú hlbšie a výraznejšie , prebytok testosterónu spôsobuje zvýšené vylučovanie mazových tukov, v dôsledku čoho dochádza k zápalovým procesom a časté holenie vedie k suchosti a odlupovaniu pokožky . Vo všetkých týchto ťažkostiach môžete odstrániť alebo aspoň znížiť , vďaka starostlivosti o výrobky pre pánsku pokožku. 

portrét

  • Druhy mužskej kože

Mastná pleť – zvýšené vylučovanie mazových tukov, akné, „tuky“, „čierne bodky“. Najbežnejší typ pleti u mužov do 40 rokov. Suchá koža je najčastejšia u mužov po 40 rokoch. Suchosť a tesnosť po holení, lúpaní a svrbení na tvári. Normálna koža – veľmi zriedkavo dochádza k zápalu, suchu a odlupovaniu, pokožka vyzerá hladko a zdravo. V skutočnosti nie je nič ťažké v starostlivosti o pleť. Stačí dodržať jednoduchý algoritmus: očistenie a zvlhčenie a výber prostriedkov pre váš typ pleti. Raz za šesť mesiacov musíte navštíviť salón krásy na mechanické čistenie tváre. To je bezbolestný postup, ktorý je skvelý na riešenie problému akné, čiernych bodiek, podráždenia. Pre mastnú pleť sa zvyčajne odporúča hĺbkové čistenie, pretože práve na ňom je „úrodná pôda“ pre mnoho nepríjemných vyrážok na tvári.

Mohlo by se vám také líbit...