Nezařazené

Spomienky na detstvo

Detstvo najkrajšie obdobie života, každého človeka. Niektorý mali pekné a niektoré zle detstvo. Niekto ho nemal vôbec a musel rýchlo dospieť a niekto detstve ostal a stále v ňom žije.

rybář

Pamätáte sa na to keď sa v tej dobre hrával futbal, hrali naháňačku, behali po vonku, plávali v riekach a jazerách, no nebolo to úplne super ? Pamäte sa na to keď boli ešte jednoduché hračky, keď to bolo úplne iné ako to je dnes ?
V dnešnej dobe vládne hlavne technika, internety a moderné hračky ktoré nemajú praktik& žiadny zmysel. Dnes je ti úplne inak, a dnešné deti si robia prakticky čo chcú. V tej dobre moderná jedná herná konzola a to Sega. Hra na kazetky v 2D rozlíšení. Občas keď sa Vás vaše deti opýtajú aké ste mali vy detstvo a keď začnete spomínať a rozprávať príbeh aké t bolo v tej dobe, Vaše deti ostanú v ňemom úžase.

Stavanie bunkrov alebo kopanie jám, bola naša obľúbená činnosť. No dnes keď sa opýtate dnešných deti čo je bunker, len malo kto bude na to vedieť odpovedať. V minulosti prevládalo viac športu. Hrával sa futbal, basketbal, pingpong, tenis ale dnes je toho športu veľmi málo a, málo deti sa nájde čo ešte športujú.
Všetkému je na vide technika. Áno, raz prísť mala, ale technika mala slúžiť na to aby nám pomáhal učiť sa v niečom novom, mala byť hlavne pre firmy, pre učtárne, ale aj pre domácnosti ktoré sa raz za čas pozrú niečo na nete a potom ho vypnú No skutočnosť je úplne iná. Dnes vlastní počítač každá domácnosť, a podlá prieskumu cca 500 tisíc deti trávi svoj čas na internete viac než 3 – 8 hodín denne.

kuličky

Je škoda že sa nedá vrátiť doba keď sme boli deťmi my, staršia generácia. Aspoň jeden deň ukázať deťom ako sme žili my keď sme boli ich veku, a ako sme si užívali detstvo keď sme boli ešte mali. Možno by to pochopili, a možno by trávili viac času vonku ako za počítačom.

Mohlo by se vám také líbit...