Nezařazené

Spomienky na detstvo


Detstvo najkrajšie obdobie života , každého človeka. Niektorý mali pekné a niektoré zle detstvo. Niekto ho nemal vôbec a musel rýchlo dospieť a niekto detstve ostal a stále v ňom žije . 

rybář

Pamätáte sa na to keď sa v tej dobre hrával futbal , hrali naháňačku , behali po vonku , plávali v riekach a jazerách , no nebolo to úplne super ? Pamäte sa na to keď boli  ešte jednoduché hračky , keď to bolo úplne iné ako to je dnes ?
V dnešnej dobe vládne hlavne technika , internety a moderné hračky ktoré nemajú praktik& žiadny zmysel. Dnes je ti úplne inak , a dnešné deti si robia prakticky čo chcú. V tej dobre moderná jedná herná konzola a to Sega. Hra na kazetky v 2D rozlíšení . Občas keď sa Vás vaše deti opýtajú aké ste mali vy detstvo a keď začnete spomínať a rozprávať príbeh aké t bolo v tej dobe , Vaše deti ostanú v ňemom  úžase.

Stavanie bunkrov alebo kopanie jám , bola naša obľúbená činnosť . No  dnes keď sa opýtate dnešných deti čo je bunker , len malo kto bude na to vedieť odpovedať. V minulosti prevládalo viac športu . Hrával sa futbal , basketbal , pingpong , tenis ale dnes je toho športu veľmi málo a , málo  deti sa nájde čo ešte športujú.
Všetkému je na vide technika. Áno , raz prísť mala , ale technika mala slúžiť na to aby nám pomáhal učiť sa v niečom novom , mala byť hlavne pre firmy , pre učtárne , ale aj pre domácnosti ktoré sa raz za čas pozrú niečo na nete a potom ho vypnú  No skutočnosť je úplne iná . Dnes vlastní počítač každá domácnosť  , a podlá prieskumu cca 500 tisíc deti trávi svoj čas na internete viac než 3 – 8 hodín denne.

kuličky

Je škoda že sa nedá vrátiť doba keď sme boli deťmi my , staršia generácia . Aspoň jeden deň ukázať deťom ako sme žili my keď sme boli ich veku , a ako sme si užívali detstvo keď sme boli ešte mali . Možno by to pochopili , a možno by trávili viac času vonku ako za  počítačom . 

4/5 - (5 votes)

Mohlo by se vám také líbit...