Nezařazené

Podvod na Facebooku

o Veľmi veľa krát sa na Facebooku objaví produkt, tovar alebo služba na predaj. Vidíte tam že je to o dosť lacnejšie ako v obchode a zakúpite si ho. Veď prečo nie ? Také lacné už nikde nenájdeme. Ale pozor prichádza fakt ktorý sa tu šíri a veľa ľudí sa na ňom nachytá.


komunikace

v Všade sami podvod

o Falošné stránky ktoré predávajú tovar, vytvárajú ľudia ktorý chcú okradnúť iných ľudí. Presnejšie povedané chcú zarobiť na niečom čo ani neexistuje. Napríklad je fake stránka kde sa predáva veľmi lacné oblečenie. Táto stránka bola pozdielaná na sociálnej sieti. Ľudia si tam vybrali tovar a zaplatili za neho. A tu nastáva problém. Vy ste si tovar objednali, no nič neprichádza. Ako to ? Aj keď vyzerá fake stránka ako originálna, stále ste sa obeťou podvodu. Za zaplatený tovar vám peniaze nikto nevráti a nedočkáte sa ani tovaru.

v Ako sa vyhnúť podvodu ?

o Podvodu sa nedá vyhnúť pokiaľ si nezistíte, či stránka fake alebo skutočná. Existuje na to. Mnoho spôsobov. Napríklad si všimne hodnotenie iných zákazníkov, všimnite si či bolo hodnotenie kladne alebo pozitívne, ďalej preskúmajte stránku a hľadajte kontakty. Ak sa aj stanete obeťou podvodu budete mať aspoň niečo v rukách. Ak je stránka fake nikdy je nezdieľajte a nahláste ju. Takéto stránky sa zo sociálnej siete rýchlo vytratia aj vďaka vašej reakcie.

o Ďalšou radou vďaka čomu sa vyhnete podvodu je že ak budete platiť tovar, vyberte si že zaplatíte tovar v hotovosti, teda pri prevzatí od kuriéra. Vtedy máte istotu že vám tovar príde. Pozor môže sa ale stať aj to že ak ste si aj za tovar zaplatili a prišiel, nemusí byť takom stave akom ho čakáte. Preto je dobré ak si ho pri prevzatí či už od kuriéra, alebo z pošty, poriadne skontrolujete.

mobil

o Je logické že značkový tovar nikdy nebude lacnejší o 50 až 80 percent. Dobré si preverte tieto stránky a nikdy ich nezdieľajte ďalej. Ak sa nachytať na podvod vy a budete zdieľať túto stránku ďalej, môže sa nachytať na nej ďalší sto až tisíc používateľov sociálnych sieti.

Mohlo by se vám také líbit...