Nezařazené

Navštívte najkrajšie miesta v Taliansku


San Cassiano
Nielen, že San Cassiano je príkladom vysokohorského šarmu (kvôli typickým dreveným domom so zámockými vežami), ale je tiež domovom bohatej kultúry Ladinov a následne autentickej juhotyrolskej skúsenosti. Nasajte to všetko z rustikálne luxusného podkrovného apartmánu v Rosa Alpina.

pobřeží

San Gimignano, Toskánsko
Poskytujúc jedny z najlepších zemiakov v krajine (ocenenie, ktoré nie je voľne vydané), popoludnie v San Gimignane je vždy dobre vyčerpávajúce. Mesto na vrchole kopca poskytuje uvoľnenú protilátku na ruch a so svojimi očarujúcimi výhľadmi na kopce sa cítite, akoby ste boli milión kilometrov od mestského života.

Isola Bella, Sicília
Zastrčený v tichej zátoke a pripojený na pevninu iba úzkym pásom pôdy, Isola Bella je ostrovčekom so širokým podielom prírodných krás. Odporúčame počkať  na odliv a objavovať skryté morské jaskyne a pláže.

Campo de’Fiori, Rím
Pre pohľad na každodenný život v rímskom prostredí choďte navštíviť Campo de\’Fiori. Vychutnajte si príjemnú vôňu čerstvého pečeného chleba, seďte s espresso doppio v ruke a sledujte, ako miestni obyvatelia prehliadajú denný trh miestnych pestovateľov, nakupujú všetko od miestnych syrov až po plné a šťavnaté ovocie a najlepšie kusy mäsa. Dávajte pozor na Franca, ktorej rodina predáva jedny z najčerstvejších kúskov ovocia a zeleniny na trhu už viac ako 150 rokov.

puglia

Puglia
Skúste navštíviť malú dedinku Ostuni a to, čo tam nájdete, vás donúti navštíviť toto miesto znova. Biele mesto na vrchole kopca na prvý pohľad môže pripomínať  Grécko. Okolo ôsmej večer  miestne rodiny vychádzajú von na ulicu a vychutnávajú si jedlo a romantické večerné slnko. Tu zažijete typickú vidiecku atmosféru Talianska.

Santa Margherita
Mestečko pastelových budov, ktoré sa s výhľadom na azúrové odtiene oblohy stretáva s morom. Santa Margherita vyzerá na pohľad ako scéna z pohľadnice 50. rokov. Pestro maľované rybárske lode v prístave prispievajú k dokončeniu celkovej scény.

Mohlo by se vám také líbit...