Cestovanie

Dovolenka na Havaji

Pred tým, ako sa rozhodnete navštíviť Havaj, je nutné vedieť o krajine aspoň niečo – je štátom Spojených štátov amerických a jedným z ôsmich hlavných havajských ostrovov. Ostrov Havaj je najviac obľúbenou destináciou nielen kvôli kultúre a zvyklostiam. Vďaka príjemnej lokalite a prevažne slnečnému počasiu sa sem oplatí investovať, no čiastka priemerne zarábajúceho človeka na Slovensku môže prekvapiť. Pohybuje sa okolo tritisíc eur, pokiaľ chcete ísť aspoň na dvanásť dní, väčšinou však cena rastie s poplatkom za hotelové služby, blízkosť k moru alebo stravu. Je jasné, že cena stúpa aj podľa ročného obdobia alebo dokonca mesiaca, takže sa nie je čomu diviť.

pláž

Okrem asi jedinej negatívnej stránky Havaja (vysokej ceny) sa treba okamžite presunúť na kvalitu dovolenky, čo by malo byť prioritou !
Pozrime sa najskôr na more a pláž danej destinácie. Pláž je samozrejme piesočnatá, žiadne kamene zarývajúce sa do vašej pokožky. Piesok je jemný a príjemný na dotyk – netreba sa brodiť v žabkách alebo inej obuvi. Pri porovnaní s lacnejšími destináciami ako je napríklad Chorvátsko, je víťaz jednoznačný, pretože ľudia majú omnoho radšej piesok ako kamene, aj keď na druhú stranu Slováci radšej nižšiu cenu. Popri pláži sa nájdu predavači s chutným havajským ovocím, no nie sú nijak otravní a do obchodovania sa priveľmi nehrnú.

palma

Opäť tu hrajú rolu peniaze – ak máte luxusnejší hotel, ponúkne vám krajšiu časť pláže (aj keď na Havaji sa priveľmi neodlišujú), príjemnejšie lehátka alebo dokonca postele so závesmi. Takýto príjemný relax je vyhľadávaný a ak ste fajnšmeker takejto pohody s drinkom v ruke, nebudete sklamaní. More patrí tiež medzi najhlavnejšie aspekty pri výbere vysnívanej dovolenky, a tu je ako inak než nádherné – bez koralov, krabov, rias a ostrých ježkov, ktorý majú v obľube zabodnúť sa do prsta.

Okolitá krajina je bohatá na srdečných ľudí, ktorí sa radi prihovárajú, sú nekonfliktní a neziskoví. Do ničoho nikdy nikoho nenútia, aj keď vedia, že ich krajinou sa pohybujú ľudia prevažne s plnšími peňaženkami. Peniaze nie sú na ich prvom mieste – milujú totiž svoju rodinu, tá ich robí najšťastnejšími. Spoločenskosť a radosť zo života – to na nich zbadáte ako prvé. Okrem dobrých ľudí spokojnosť nájdete v ich tradičných obchodoch, ktoré sa nachádzajú väčšinou blízko hotelov. Samozrejme ako každý predajca, chcú nalákať cestovateľov na rôzne potraviny alebo umenie, je tam nespočetne mnoho hudobných nástrojov, čo značí príjemnú atmosféru. Nespočetne mnoho obchodíkov je spestrených aj barmi so známymi piesňami typickými pre Havaj.

bazén

Ak vás nepresvedčilo okolie, ani ľudia, ba ani jedlo a stojí vám v rozpočte vysoká cena, existuje mnoho iných destinácií, ktoré vám dokážu odľahčiť život na pár dní, bez zbytočného stresu a veľkej sumy peňazí.

Mohlo by se vám také líbit...