Auto moto

Revolučná Škoda

Keď si predstavíte automobily Škoda, zrejme sa vám prvá vybaví Fabia či Octavia, ktoré patria k najpopulárnejším. Aktuálne však prichádza na trh novinka s názvom Scala. Jedná sa o hatchback, a priláka vás príjemný dizajn z vonka, ale tiež dobré vybavenie interiéru. Samozrejmosťou sú moderné technológie, ktoré u noviniek nemôžu chýbať. Tento typ vozidla je určený pre široké spektrum užívateľov, teoreticky by mohla osloviť každého. Najviac sa ponáša na Fabiu, ale je predsa trochu vylepšená a iná, než jej predchodkyňa.škoda.jpg
Už inovatívna Škoda Vision bola zaujímavým autom s množstvom noviniek, predstavená bola minulý rok na mnohých autosalónoch, vrátane toho bratislavského. Tu sa však jednalo o SUV s hybridným pohonom. 
Nová Scala má oproti iným typom okrem iného posunutú prednú masku o trochu nižšie, má zabudované LED svetlomety, disky kolies majú priemer 16-18 palcov.
Čo sa týka vnútorného priestoru, ten je pomerne elegantný, vyznačuje sa kvalitnými materiálmi, ktoré tu sú použité. Použitých je aj viacero strieborných aplikácii, ktoré ešte viac dotvárajú eleganciu interiéru a použité sú napríklad na regulovačoch teploty. Samozrejmosťou výbavy je palubná doska, ktorá je vybavená tými najlepšími technológiami. Je tu k dispozícii nabíjanie telefónu, bezdrôtové zrkadlenie obrazovky telefónu, USB-C, bluethoot a podobne.  Popri rôznych vymoženostiach, za ktoré sa dopláca je zaujímavou voľbou presklená strecha, ktorá vám umožní zážitok z jazdy.auto škoda.jpg
Interiér vozidla je celkovo veľmi komfortný, ale hlavne priestranný. Je doplnený rôznymi zaujímavými detailmi, držiakmi a rôznymi vylepšovákmy, ktoré váš komfort ešte viac zlepšia. Výhodou je tiež pomerne priestranný kufor, v objeme až 467 litrov, ktorý určite využijú aj rodiny s deťmi.
Spotreba tohto auta je tiež veľmi prijateľná, pohybuje sa na 5. litroch na 100 km. Cena pri základnej výbave sa pohybuje na 13 000 eur, pri rozšírenej výbave okolo 16 000 eur.

Mohlo by se vám také líbit...