Nezařazené

Najčastejšie chyby pri podnikaní v roku 2018

Ak nehovoríte plynule latinsky, pravdepodobne neviete, čo to znamená, ale v právnych kruhoch je to spoločná fráza, ktorá nesie veľkú váhu pre majiteľov malých podnikov. Znamená to, že „neznalosť zákona nikto neodmieta.“ Inými slovami, len preto, že neviete, neznamená, že nie ste zodpovední za dodržiavanie zákona.
Ale máte dosť naučiť sa. Ako môžete poznať každý zákon, ktorý by mohol ovplyvniť vaše podnikanie? Predtým, než sa budeme zaoberať „každým“ zákonom, pozrime sa na veľké právne chyby, ktoré by ste mohli urobiť. Dobrou správou je, že sú relatívne ľahko adresovateľné.porada.jpg

1. Nezaregistrovanie vašej firmy

Predávate tovar zákazníkom? Zarábate viac ako 12 000 dolárov ročne? Podľa štátu Washington to sú dôvody, prečo by ste museli zaregistrovať svoje podnikanie, ale toto je len Washington.
Prejdite na webovú stránku štátneho tajomníka štátu, aby ste skontrolovali požiadavky, ale vo všeobecnosti sa väčšina podnikov musí zaregistrovať vo svojom štáte.
Nemáte predstavu, kde začať? Správa pre malé podniky v Spojených štátoch má návod na pomoc.

2. Dodávatelia vs Zamestnanci

Necítite sa zle. Dokonca aj niektorí z najviac ostrieľaní majitelia podnikov si to zle. Tie by mohli byť v pokušení len najímať dodávateľov, najmä preto, že nemusíte platiť súvisiace náklady, ktoré prichádzajú so zamestnancom.
Po faktoring v nezamestnanosti, sociálneho zabezpečenia, Medicare, a ďalšie výdavky, platíte medzi 1,25 a 1,4 krát osoby základný plat, a to nie je vzhľadom na kancelárske vybavenie a školenia.
Niet divu, že každý miluje dodávateľa. Ale tu je dôležitá časť: IRS vám neumožňuje rozhodnúť, či je osoba zamestnancom alebo dodávateľom. Nemôžete s nimi zaobchádzať ako s personálom na svojich zamestnancoch, ale hovoríte im ako dodávateľ. 

 

3. Používanie online zmlúv

Buďme opatrní. Mnohí majitelia podnikov používajú zmluvy, ktoré našli on-line a za niečo s veľmi malým potenciálnym dôsledkom, čo by mohlo byť v poriadku. Niečo ako dať zamestnancovi malý preddavok na ich plat nemusí vyžadovať advokáta, ale vo väčšine prípadov je zaplatenie pár dolárov za generickú zmluvu zlý nápad.
Internet nás núti cítiť sa ako experti, keď v skutočnosti nie sme. Ak nie ste advokátom, neohrozujte sa tým, že sa pokúsite konať ako jeden.
Existujú zmluvy na formalizáciu dohody, ale mala by tiež uzavrieť akúkoľvek právnu medzeru, ktorá by ju znemožnila. Len skúsený advokát môže navrhnúť zmluvu pre vašu situáciu, ktorá vás úplne ochráni.zákon.jpg
Medzi ďalšie dôvody patrí:

  • Súdy zmenili zmluvy na základe jedného slova. „Týmto prideľuje“ verše „týmto súhlasím s pridelením“, majú dva veľmi odlišné významy .
  • Za čo si zaplatíš, to aj dostaneš. Počuli ste, že klišé predtým, a to určite platí v tomto prípade. Ak by vám advokát účtoval niekoľko stoviek dolárov, ale on-line formulár vás nebude stáť nič, musí existovať dôvod.
  • Nie všetko online je pravda.
  • Nikdy ste sa nestretli s osobou, ktorá napísala on-line zmluvu. Budete im dôverovať právnou bezpečnosťou vášho podnikania?

 

Mohlo by se vám také líbit...