Nezařazené

Máte nervy na prerábanie?

Ak chcete prerábať starý dom po rodičoch, či dokonca po starých rodičov, obaľte sa poriadnou trpezlivosťou, budete jej potrebovať veľa aby ste neprišli o nervy. Ak má daný dom dobré základy a múry, nemusíte ho búrať, no vnútro je nutné každopádne prerobiť. Začnite ako sa hovorí od podlahy, a to doslova, v posledných rokoch sa podlahové kúrenie stalo hitom. Váš starý dom ho určite nemá, maximálne tak nejakú piecku na drevo, preto je nutné začať ústredným kúrením, teplo domova je nevyhnutné. Čo sa týka tepla, je potrebné staré domy aj zatepliť, ak sa vám zdá, že to je príliš drahé, informujte sa o štátnych dotáciách, zistite či na nich máte nárok. Ďalej by ste mali pokračovať v znižovaní stropov a vyrovnávaní stien, kedysi sa domy stavali len tak aby bolo, pomáhali si susedia, kamaráti, rodina, no málokto mal vyštudované to čo robil. Preto sú tieto staré domy s vysokými, krivými stropmi či stenami. Je potrebné všetko vyrovnať aby to vyzeralo tak ako má.

dům

Nasledujú kuchynské linky, kúpeľne, či schody so zábradlím. Na všetko si zavolajte odborníkov, ktorí vám to spravia. Neriskujte prácu svojpomocne ak sa tomu nerozumiete, vyhnete sa tak zbytočným nervom či pokazeniu nejakého drahého náradia či nábytku.

dílna

Nakoniec je na rade zariaďovanie domu. Vyberajte si moderný nábytok a doplnky, ktoré sú nadčasové a nemusíte ich o dva roky meniť, pretože sa zmenilo to čo je moderné. No nie všetko čo je moderné sa musí páčiť každému, preto ak váš starý dom obsahuje predmety, ktoré si chcete ponechať aj keď sú staršie, spravte to. Predsa len historické kúsky, ktoré sú retro sú taktiež moderné ak sú skombinované s novými vecami čistých štýlov. No nekupujte všetko čo vidíte v módnych časopisoch, nie každá vec je to čo potrebujete, tak sa môže stať, že váš dom bude preplnený vecami, ktoré vám budú na nič, ba dokonca miniete peniaze, ktoré by ste mohli využiť aj inak.

Mohlo by se vám také líbit...