Šport

Hokejové prekvapenia

Tieto majstrovstvá sú zo strany médií rozoberané z každej strany. Naše mužstvo malo veľké ambície a po prvom zápase s USA začal už asi každý veriť, že postup do štvrťfinále myslia naozaj vážne. Mužstvo pod vedením Craiga Ramsayho však nezvládlo závery dvoch zápasov a preto sa ocitlo pred bránami štvrťfinále. Dve sekundy v hre s Kanadou nás pripravili o možnosť predĺženia a zisku aspoň jedného bodu a zbabrané posledné dve minúty s Nemcami nám definitívne ukradli postupové nádeje. Na tomto šampionáte nie sme však jediným mužstvom, ktoré svojim divákom pripravilo príjemné či nepríjemné prekvapenia. Ktoré zápasy zničili tikety tipérom a spôsobili vrásky kvalitnejším mužstvám?

puk

Veľká Británia-Francúzsko    O veľké prekvapenie sa postarala Veľká Británia, ktorá svojimi výkonmi vôbec neohurovala. Hráči Británie sa museli vysporiadať s prehrami s rozdielom niekoľkých tried. Každý čakal na poslednom mieste práve ich, no posledný zápas s Francúzskom dokázali zabrať a po samostatných nájazdoch dokázali zvíťaziť a udržať sa tak v elitnej skupine. Pre hráčov aj fanúšikov to bol nezabudnuteľný zážitok, na ktorý sa bolo radosť dívať.

Rakúsko-Taliansko                 Aj keď Rakúsko nepatrí medzi hokejové veľmoci v A skupine vždy vedeli zahrať ľahšie zápasy. To sa nedalo povedať o Taliansku. Outsider skupiny dostával do brány jeden gól za druhým od každého mužstva. Podobne ako pri Británii sa aj Talianom pošťastilo a svoj posledný zápas o záchranu v skupine proti Rakúsku dokázali dotiahnuť do víťazného konca.

výhra

Kanada                                   O góle dve sekundy pred koncom so Slovákmi sa toho popísalo už veľa. Kto však pozeral štvrťfinálový zápas Kanady so Švajčiarskom videl, že oveľa väčšími smoliarmi ako Slováci sú Švajčiari. Takmer rozhodnutý zápas o postup do boja o medaile, v ktorom Švajčiarsko vyhrávalo 2:1, išiel do predĺženia po tom, čo Kanada dokázala vyrovnať 0.4 sekundy pred záverečnou sirénou a následne strelila gól aj v predĺžení.