Služby

Finančný poradca ako váš skvelý priateľ

Keď som pred pár rokmi počula známu ako si chválila svoju finančnú poradkyňu, len som krútila hlavou, že na čo jej taký človek je. Navyše som si myslela, že za jej služby platí a to ma odrádzalo sa pýtať viacej. Minulý rok sa známa rozvádzala, bola na dne a musela si s manželom deliť nielen majetok, ale aj pôžičky. A vtedy som pochopila, že jej poradkyňa naozaj pomohla, aby mala v peniazoch poriadok a vedela uživiť seba a svoje dve deti.

peníze

Finančný poradca vám pomôže s výberom vhodnej pôžičky, či hypotéky, poistí vašu domácnosť i vás, pomôže vám so sporením, alebo s prenosom vašich peňazí do banky, v ktorej ušetríte. Takýto poradca nie je platený vami, ale finančnými inštitúciami, s ktorými spolupracuje. Na trhu je množstvo spoločností, ktoré zastrešujú finančných poradcov
Nájdu sa však aj taký poradcovia, ktorí nepomáhajú vám, ale sebe.

Odporučia klientovi také produkty, ktoré nie sú pre neho výhodné, aby získal vyššiu províziu. Preto je dôležité si dobre vybrať, pýtať sa známych a hľadať referencie na poradcu prostredníctvom internetu. Správny poradca vás netlačí do produktu, na ktorom sa obaja nedohodnete, nesľubuje vám nereálne výnosy, alebo nulové úroky. Poradcu, alebo finančného agenta si preverte cez Národnú banku Slovenska, kde by mal byť zaregistrovaný a mať oprávnenie podnikať v poradenstve. V registri NBS uvidíte aj to, čo všetko môže agent predávať, na čo má oprávnenie.

puzzle

Dobrý finančný poradca sa nestará len o vaše výnosy, ale aj o celkovú finančnú situáciu celej rodiny v súčasnosti aj budúcnosti. Berie do úvahy vaše príjmy, výdavky, náklady a na základe týchto ukazovateľov vám vie nastaviť finančný plán na niekoľko rokov dopredu. Nesmie vás prehovárať na produkty, ktoré by neprimerane zaťažili váš rodinný rozpočet. V neposlednom rade vás netlačí do niečoho o čom nie ste presvedčený. Vždy vám dá čas si veci rozmyslieť a preskúmať podmienky. Ide mu hlavne o vašu spokojnosť a o dlhoročnú spoluprácu.

Mohlo by se vám také líbit...