Služby

SEO alebo funkčná cesta ako zviditeľniť váš web a vaše služby

Existujúca webová stránka má teoreticky reálnu podobu, avšak pokiaľ nemá návštevnosť a takmer nik o nej nevie, v skutočnosti akoby neexistovala. Návštevnosť a takisto viditeľnosť sú kľúčové pre každý web, avšak asi stonásobne to platí pre stránky, ktoré predávajú isté služby alebo tovar a pravidelne bojujú s konkurenciou.
Z tohto hľadiska je jeden z najpoužívanejších a takisto najefektívnejších procesov s krátkym názvom SEO. Search Engine Optimization je optimalizáciou stránky pre internetové vyhľadávače a má za úlohu organické zviditeľnenie. V skratke ide o to, dosiahnuť pre konkrétny web čo možno najvyššie a tým pádom najviditeľnejšie umiestnenie vo vyhľadávačoch ako Google, Seznam, Yahoo apod.Internetový marketing.jpg

  • Bežný užívateľ zadá hľadaný výraz a internetový vyhľadávač mu poskytne najrelevantnejšie výsledky v určitom poradí. Snahou SEO je docieliť, aby sa na vrchných priečkach nachádzal takisto váš web, čo efektívne zvyšuje šancu návštevnosti a požadovaných konverzií.

Prečo je efektívne zviditeľnenie práve v internetových vyhľadávačoch?
Odpoveď zbadáte aj podľa vlastných skúseností ako bežného užívateľa. Ak potrebujete rýchle info o konkrétnej téme, službách, produktoch,… automaticky použijete Google či podobnú alternatívu. A nie ste jediní. Ste súčasťou cca 85 % užívateľov, ktorí postupujú rovnako.

  • A takisto viete, že na popredných priečkach sa mnohokrát nachádzajú odkazy na weby, ktoré konkrétne služby alebo tovar poskytujú, respektíve predávajú.
  • A tu sa môže nachádzať aj vaša stránka.

Zelená postavička zdvíha nápis WWW.jpg
Áno, aj doposiaľ menej známy web dokáže dosiahnuť vysoké priečky a pobiť sa so silnou konkurenciou. Základom je však fakt, že musí prejsť kvalitne vykonanou a úplnou optimalizáciou, s čím vám dokážu pomôcť odborníci. Funkčná optimalizácia používa množstvo overených nástrojov a pracuje so všetkým on-page ako aj off-page faktormi. Výsledkom je organické zviditeľnenie a kvalitnejšie zoznámenie masy s konkrétne vašim webom a vašimi službami.

Mohlo by se vám také líbit...