Služby

7 tipov ako vybrať správny hotel

  • “Hviezdičkové” hodnotenie

Hoci by to nemalo byť jediným faktorom pri rozhodovaní, či je pre vás hotel správny, určite by ste tomu mali venovať pozornosť. Hotel je potrebné vybrať aj podľa toho, aký je účel vašej cesty. Ak odchádzate na služobnú cestu a nechcete minúť veľa peňazí, počet hviezdičiek nie je až tak podstatný, nakoľko vám stačí sprcha, WC a posteľ. Ak však idete na dovolenku, rozhodne budete chcieť vedieť viac o hoteli či službách, ktoré ponúka a preto je dôležité odkontrolovať aj hviezdičky.
 bazén.jpg

  • Parkovanie

Pokiaľ cestujete autom je vhodné zistiť si, ako je to s parkovaním v hoteli – či sa tam parkovisko nachádza a ak áno, koľko miest poskytuje, či je parkovné v cene a pod. Ak auto nechávate doma, rozhodne si preštudujte najmä transfer z letiska na hotel (pokiaľ ho neposkytuje cestovná kancelária, ktorou cestujete) a taktiež možnosti verejnej dopravy, ceny taxíkov a pod.
 

  • Lokalita

Dôležitým bodom vo výbere hotela je aj jeho lokalita. Zistite si, či sa nachádza v centre mesta alebo skôr na okraji, ako ďaleko je od pláže a čokoľvek, čo vás ešte napadne. Pobyt v hoteli, ktorý sa nachádza v meste, bude rušnejší, hlučnejší a najmä drahší, ale reštaurácie či iné služby budú nablízku.
 

  • Recenzie

Vyhnite sa recenziám, ktoré sa nachádzajú priamo na stránke hotela, nad ktorým premýšľate, nakoľko môžu byť uverejnené len tie pozitívne. Existuje množstvo nezávislých webových stránok, ktoré umožňujú používateľom odosielať recenzie o rôznych aspektoch pobytu a uverejňujú všetky. Avšak berte ich s nadhľadom – pokiaľ viete, že vôbec nebudete jesť v hoteli, nezavrhnite ho kvôli tomu, že niekto mu dal negatívne hodnotenie na základe jeho reštauračných služieb.
 hotel.jpg

  • Služby

Tento faktor je často ignorovaný a mnoho vecí sa dozvedáme až na mieste. Uistite sa ešte pre odchodom, či vami vybraný hotel poskytuje služby, o ktorých viete, že budete potrebovať (napríklad práčovňa, služba “jedlo na izbu”, bazén, Wi – Fi, posilňovňa, jasle či detský kútik).
 

  • Poplatky

Veľa hotelov pridáva poplatky za veci, o ktorých môžete predpokladať, že sú v tarife izby. Jednou z nich je napríklad pripojenie k internetu – ak ste na služobnej ceste, skúste hľadať hotely, kde je používanie internetu bezplatné.
 

  • “Family / pet friendly”

Tieto tipy sú pre niekoho možno nepodstatné, pre iných však veľmi dôležité. Pokiaľ chcete pokojnú dovolenku bez kriku detí, rozhodne nevyberajte rodinné hotely, kde je vysoko pravdepodobné, že ich bude mnoho. Ak s vami cestuje domáci miláčik, myslím, že je jasné, že rozhodovať bude aj to, či je možné mať zvieratko so sebou alebo je to hotel bez tejto možnosti.

Mohlo by se vám také líbit...