Domov

5 dobrých dôvodov, prečo zainvestovať do dobrého matraca

V čase, keď som si išla kupovať nový matrac, tak som ako väčšina populácie, naťukala „výber matraca“ do Googlu. Nechápala som, prečo mi vyhodilo asi desaťtisíc článkov o tom, ako vyberať, ako nevyberať a tak ďalej. Sakra!!! Veď je to obyčajný matrac, nie? Do tejto témy som sa však trošku viac zahĺbila, pretože som bola rozhodnutá, kúpiť taký matrac, ktorý mi vydrží aspoň nasledujúcich dvadsať rokov. OK, prezradím vám to hneď teraz. Takýto matrac, teda s takouto dlhou životnosťou, asi neexistuje. Možno niekde v NASA, no u nás, v bežných predajniach, to zatiaľ nie je realita.

Posteľ s dreveným čelom a bielymi posteľnými obliečkami

Pochopila som jednu základnú vec. Keď si idete https://www.idsjmk.cz/ kúpiť matrac, mali by ste pozerať na to, čo od neho vlastne čakáte. Máte problémy s chrbticou? Tak v tom prípade pre vás budú úplne ideálne taštičkové matrace. Chcete niečo so skutočne dlhou životnosťou? Kúpte si matrac pružinový. Trpíte alergiou? Tak by ste si mali vyberať kúsky zo studenej pamäťovej peny alebo prírodného kaučuku. Potrebujete skutočne lacný matrac, ktorý budete využívať len cez víkendy na chalupe? Riešením je lacná polyuretánová pena. Teda, o tom, čím sa budete pri výbere riadiť, rozhoduje hlavne to, čo od svojho spánku očakávate a čo potrebuje vaša chrbtica alebo telo.

Žena s ryšavými vlasmi leží zakrytá paplónom v posteli

Samozrejme, že je tu ešte cena matracov. No, čo vám bude hovoriť, nie je to úplne lacná srandička. Avšak, tu je päť skutočne dobrých dôvodov, prečo do matraca zainvestovať pokojne aj viac.

  1. Budete spať pohodlne, takže sa budete zobúdzať omnoho pokojnejší a odpočinutí.
  2. Matrac nebudete musieť vymieňať minimálne najbližších sedem rokov. To je mimochodom as maximálna doba, počas ktorej vám matrac vydrží v stopercentnom stave.
  3. Urobíte aspoň jednu dobrú vec pre svoje zdravie.
  4. Budete si šetriť chrbticu.
  5. Podporíte zodpovedných kvalitných výrobcov, čím prispejete pozitívne aj v rámci životného prostredia.

Mohlo by se vám také líbit...