Www

Ľudia a web

Ak prídete domov z práce alebo zo školy úplne uťahaní, posledné, čo chcete vidieť je nejaký nezáživný televízny program, či nudný seriál. Preto sa mnoho ľudí spolieha na internet a ľudí, ktorí naň pridávajú obsah podľa ich gusta. Či už je to témami, ich osobnosťou alebo celkovým spracovaním, čoraz viac sa nám zdá byť takýto obsah relevantnejší a zábavnejší. Ide aj o Youtuberov a tých, ktorí s radosťou prispievajú jednoduchými príspevkami na sociálnu sieť Instagram. Tá je tak populárna, že pomaly ale určite dobieha Facebook.

média

  • Youtuberi

Na Slovensku sa to len tak hemží šikovnými a talentovanými Youtubermi. Za posledný rok získala Slovenka Lucy Pug tú česť reprezentovať Slovensko a Česko spolu, na udeľovaní cien influencerov v medzinárodnom meradle. Táto mladá dáma sa venuje typicky dievčenským témam ako make-upu, móde a kozmetike. Svoj obsah okorení aj cestovateľskými vlogmi a najnovšie vydala už v poradí druhý diár, ktorý u mladých fanúšičiek zožal veľký úspech. Jej priateľ, Daniel Šrauch, inak známy ako Gogo, ju nielen k tomu priviedol, ale dokázal si vytvoriť najväčšiu fanúšikoskú základňu vôbec na Slovensku. Typický je svojim humorom  a k Youtube ho viedlo zverejňovanie počítačových hier a jeho reakcií na ne. Obaja tak majú značný vplyv na mladú kultúru a na ľudí, ktorí sledujú ich videá.

sociální média

  • Instagram

Na túto sociálnu sieť neprispievajú len neznámi ľudia ale aj tí, ktorí nie sú na príjmy z webov odkázaní. Aj tak si získali veľkú pozornosť a záujem nielen ich fanúšikov. Jeden z príkladov je raper Rytmus, ktorý si svojím vyjadrovaním získal kopec nových fanúšikov práve cez internet. Jeho príspevky sú rozmanité a ľudia radi sledujú nie len jeho život, ale aj jeho osobnosť. Trochu z iného odvetvia je Dominika Cibulková. Tá sa rada pochváli krásnymi dovolenkami a kúskami vo svojom šatníku. Nejedna dáma preto nemôže odolať a s radosťou si prezrie, čo má nové. Témy sociálnych sietí, ktoré tak lákajú ľudí sú jednoduché a bez zbytočných drám. Azda aj preto sa tento fenomén ľahko vytvára a spolu s ním ponúka mladým ľudom stať sa tiež známymi vďaka originálnosti a práci.

Mohlo by se vám také líbit...