Nezařazené

Zabaľte to!

Určite na svete alebo možno aj na Slovensku nejaká takáto štatistika aj existuje, len by bolo treba sa k nej dopátrať. S určitosťou, ale vieme povedať, že pohľadníc sa v dnešnej dobe posiela oveľa menej ako v minulosti. Dnes si ľudia blahoželajú po telefóne, sms-kou alebo len tak na facebooku cez správy, či na nástenku. Otázkou zostáva, či bez pripomienky na facebooku by si vôbec títo ľudia na vás spomenuli, že máte narodeniny. Skôr nie ako áno, pretože je to také virtuálny priestor, ktorý nie je moc osobný, ale skôr len pre verejnosť.

stamps-1712530_1920

Ak by sme teda sledovali počet zásielok, ktoré sú posielané poštou, tak by som bola veľmi zvedavá ako by dopadlo porovnanie s minulosťou. Dnes sa totiž takmer všetko dá objednať z pohodlia domova a ľudia nemusia nikam chodiť do obchodov. Ale v minulosti si tiež posielali rôzne balíky, pretože niektorí boli na vojne, na internáte alebo niekde inde, skade sa tak ľahko nedostali domov. No, predsa len by asi vyhrala dnešná doba v počte balíkov, pretože ľudia viac nakupujú a míňajú ako v minulosti. Ale také darčeky sa dnes už asi málokedy posielajú poštou.

mailbox-55464_1920

No, práve toto by ste mohli znovu zaviesť do svojho života. Posielanie darčekov pre svojich blízkych poštou v bublinkovej obálke, aby sa nič nepoškodilo a obsah bol dobre chránený. Zabaliť niečo milé, pekné alebo užitočné a poslať to poštou. Staroveký spôsob posielania, ale obdarovanému to isto vyčarí úsmev na tvári, keďže od kuriéra, či poštárky nič neočakával a zrazu niečo dostane. To napätie pri otváraní daného balíka sa bude dať krájať a to si môžete byť istí, že to zaručene bude super prekvapenie pre tohto človeka. Bude vás spomínať snáď všade, že ste ho takto krásne prekvapili. Bude to ešte efektnejšie, keď to pošlete tak, aby to naozaj dostal v ten deň, keď má nejaký sviatok. Bude už možno niečo tušiť, ale určite to nebude očakávať. Prekvapenie zaručené.

Mohlo by se vám také líbit...