Služby

Čistiť treba

Okolie Pezinku sa väčšinou každému spája s vinárskym remeslom. Točí sa víno, zbiera sa hrozno, lisuje sa na šťavu, vyrába sa burčiak a popíja sa vínko. Sú tam krásne pivničky na víno, v ktorých sa uskladňuje. Vchádza sa do nich so sviečkami a keď zhasnú, tak treba z danej pivnice utekať, pretože sa tam vytvorili príliš veľa plynu, ktorý vás môže aj zabiť. Ale to už som odbočila od témy. Jednoducho je to oblasť, kde sa takmer v každom dvore vyrába nejaké domáce víno a dostanete ho kúpiť takmer na každom kroku.

wine-1543170_1920

Týmto je slávna táto oblasť. Ak však pochádzate z tejto oblasti, iste by ste ju nechceli presláviť v niečom, čo sa vám nepodarilo. Samozrejme, že by ste boli radšej, keby ste ju preslávili v niečom, čo sa podarilo. No, tak to asi ľahko nepôjde. Tie zlé chýry sa šíria rýchlejšie a ďalej ako tie dobré. Na dobré sa aj skôr zabudne ako na tie zlé.

A v čom by som teda mohla/mohol pohoršiť tejto úspešnej vinárskej oblasti?

Jednoducho tým, že si nedáte vyčistiť vašu kanalizáciu. Nepoužijete služby krtkovanie Pezinok AB-krtkovanie a tým pádom sa vám vaša kanalizácia upchá. Vyrobíte smradľavé splašky, ktoré sa budú vracať do vášho príbytku. Vaše zanedbanie, takže vaša zodpovednosť za celú túto vzniknutú situáciu. Smrad sa bude šíriť po celom okolí a ľudia si na vás budú ukazovať prstom. „To je ten, čo zanedbal starostlivosť o vlastné kanalizačné potrubie a teraz to musíme všetci dýchať. Nech nám preplatí tie náklady, čo nám vznikli spojené s daným smradom. Všetko nám napáchne.“ Takto alebo nejako podobne vás budú komentovať vaši susedia. A verte, že s radosťou to povedia aj do televízie, ktorá sa určite príde pozrieť na toho nezodpovedného človeka, čo šíri takýto neporiadok po ulici.

pollution-722455_1920

Tak volajte, objednávajte, aby ste sa vyhli takémuto scenáru. Samozrejme, že je to už celkom prifarbené, ale len tak vás dokážeme prinútiť, aby ste naozaj konali, no nie?

Mohlo by se vám také líbit...