Technika

Matebook alebo spojenie vlastností MacBookov s OS Windows 10

Pod pojmom Huawei si predstavíme značku, respektíve výrobcu, ktorý náš trh zásobuje predovšetkým mobilnými zariadeniami. No je zaujímavé pozrieť sa aj na ich notebooky, ktoré skutočne stoja za širší záujem. Nie nadarmo sa totiž údajne radia k tým najlepším na svete.

počítač

Konkrétny názov týchto zariadení je Matebook a môžeme ich porovnať s kvalitnými MacBookmi z dielne technologických gigantov Apple. Sú si vzájomne podobné už na prvý pohľad a teda po stránke dizajnu, ale môžu sa merať aj skvelou výdržou batérie. V prípade matebookov od Huawei tak naozaj môžeme vravieť o serióznom konkurentovi. Žiaľ, matebook je podobný MacBookom aj svojou vyššou cenou, konkrétne vravíme o cene cca 710 eur a to o modeli s názvom Matebook 13, ktorý okrem vyššie zmienených vlastností disponuje aj silnými parameterami, respektíve skvelým výkonom. Na celosvetovom trhu ich však nájdete len 300, ide tak o určitý štýlový a výkonný unikát. Z tohto pohľadu následne cena okolo 700 eur pôsobí relatívne fér. Pozrime sa však na túto zaujímavú vecičku o niečo bližšie.

Tento notebook, respektíve Matebook sa ocitol na trhu v podstate nedávno, no kvôli svojim vlastnostiam sa stal pomerne rýchlo zaujímavým centrom záujmu viacerých fanúšikov modernej technológie a zostáva pojmom už aj na Slovensku. Všimnete si na ňom predovšetkým displej, ktorý tvorí takmer 90 % prednej časti, disponuje rozlíšením 2 K a pomerom strán 3:2.

elektronika

Ten pravý zázrak je však vo vnúti
A to konkrétne procesor Intel 8.generácie so štyrmi jadrami a výbornou frekvenciou 3,9 Ghz. Operačná pamäť dosahuje veľkosť 8 GB, čo je viac než solídne a o grafické procesy sa stará vinštalovaná grafická karta Nvidia MX150. SSD disk má kapacitu 256 GB, ale ľahko ho môžete rozšíriť, respektíve vymeniť za väčší.

Vlastnosti MacBookov spojené s OS Windows
Pôsobivo však vplýva fakt, že tento akokeby „macbook“ disponuje operačným systémom Windows 10 a môžeme tak povedať, že ide o sympatickú alternatívu a spojenie „ľudového“ Windowsu s vlastnosťami luxusných macbookov, čo je celkom zaujímavá kombinácia.

Mohlo by se vám také líbit...