Výrobky

Chcete si kúpiť novú motorku? Zvážte tieto faktory

Slobodná jazda, kopec zážitkov a nenapodobniteľná atmosféra, to a ešte mnoho viac so sebou obnáša jazda na motorke. Motorka je však celkom nekonkrétny pojem, nakoľko dnes máme k dispozícii niekoľko značiek a typov, pričom každá z nich ukrýva svoje špecifické vlastnosti.

helma na motorku

Ktorá by bola ideálna pre mňa?
Túto otázku si pravdepodobne kladie každý, koho podobný zážitok fascinuje a rád by ho zažíval na vlastnej koži, poprípade ak podobné skúsenosti zažil a aktuálne rozmýšľa nad určitou zmenou k dokonalejšej jazde, ktorá by bola totožná s jeho preferovaným štýlom.

Každý skúsený, ale v podstate aj menej skúsený nadšenec však vie, že v každej kategórii nájde rozdielne mašinky, respektíve silnejšie a tie slabšie. Je to spôsobené dostatkom, alebo skôr až nadbytkom vzájomnej konkurencie a širokého výberu. Preto sa najskôr zamerajme na základné body, respektíve otázky a na základe nich sa následne orientujme, aby sme vedeli presnejšie, čo vlastne hľadáme a aby bol náš výber následne konkrétnejší.

  • Uprednostňujete samotársku jazdu alebo so sebou niekoho rád vozíte? Máte v pláne precestovať kus cesty, alebo sa skôr voziť po svojom okolí? Využívate cestu alebo skôr hrboľatý terén? Hľadáte pohodičku alebo adrenalín?
  • Podobné úvahy môžeme zhrnúť do jedného bodu- Hľadáte univerzálnosť, respektíve kombináciu viacerých vlastností alebo skôr účelovosť, teda máte konkrétne požiadavky?

Každopádne v prípade, že vás priťahuje rýchla adrenalínová jazda, svoje predstavy by ste mali trochu zbrzdiť, nakoľko s jazdou na motorke sa viaže aj obrovská zodpovednosť za vaše (ale aj cudzie) zdravie. Skutočne vám vrelo odporúčam, aby ste zvážili všetky dostupné rady o bezpečnej jazde a neprekonávali nadľudské limity, ktoré môžu vašu vášeň ukončiť raz a navždy (bol by to jeden z mnoha smutných prípadov).

motorkářská helma

Preto okrem bezpečnosti na cestách nepodceňujte ani výbavu a prioritný doplnok, akým je kvalitná helma na motorku, ktorá je vlastne základným vybavením a prevenciou ešte predtým, než vyrazíte na cestu.

Mohlo by se vám také líbit...